Polonia Bielany Wrocławskie - strona nieoficjalna

pon.

O klubie

Początki piłkarstwa w Bielanach Wrocławskich związane są z nieżyjącym już Zygmuntem Dąbkowskim. Popularny "Kaszub" powołał w 1968r. do życia klub o nazwie "Polonia". Na piłkarskich boiskach grali przez osiem lat. W swej krótkiej historii zanotowali jednak pobyt w klasie "A". Przez następne ćwierć wieku Bielany Wrocławskie były piłkarską pustynią. Po dwudziestu pięciu latach pewna grupa osób postanowiła, że doprowadzi do reaktywowania "Polonii".  Udało się to w 2001 roku.Bonawentura Kędzierski, Jan Tomaszewski, Tadeusz Zając, Zbigniew Cedzidło, Artur Bednarek i Tomasz Zaczek- dzięki tym ludziom powstał nowy, stale rozwijający się klub noszący nazwę swojej poprzedniczki.

Drużyna juniorów starszych powstała w trakcie sezonu 2011/2012. Nie było to nic nadzwyczajnego, gdyż trener Zbigniew Kopeć powołał kadrę zawodników, którzy posiadali niewiele doświadczenia w piłkarskim świecie. Debiutancki sezon był tylko przetarciem o prawdziwe rozgrywki i efektem tego były wysokie porażki naszej drużyny. Jednak postępy były widoczne już od samego początku pracy młodych zawodników. W pamięci wszystkich pozostanie na pewno pierwsze zwycięstwo w tej kategorii wiekowej. Młoda Polonia pokonała bowiem drużynę FC Wrocław Academy 3:1.

Poprzedni sezon od razu został przez wszystkich zapomniany, lecz potencjał zespołu był na tyle wysoki, że zawodnicy uwierzyli w awans już po drugim roku rozgrywek w TLJS. Zadanie nie było łatwe, bowiem trafiliśmy do bardzo silnej grupy z drużynami, które obecnie znajdują się w LDJ lub "Okręgówce". Mimo, że skazywano nas na porażkę to udało nam się na koniec rundy jesiennej zająć trzecie miejsce i awansować do tzw. ligi "better Terenowej". Apetyt rósł w miarę jedzenia i po tym awansie liczyliśmy, że w "BT" zajmiemy wysokie miejsce i awansujemy do OLJS. Słaba postawa w kilku meczach sprawiła jednak, że zajęliśmy w niej dopiero 6 miejsce i kolejny rok musieliśmy grać w TLJS.

Doświadczenie z poprzednich lat pozwoliło na zwiększenie morali wśród młodych graczy i chrapkę na upragniony awans. Jako jeden z lepszych zespołów ligi Terenowej awans powinien być rzeczą oczywistą i tak od samego początku sezonu się wydawało. Przez pierwsze pięć spotkań nie straciliśmy nawet bramki, odnosząc cztery zwycięstwa i raz remisując. Genialna taktyka Zbigniewa Kopcia przyniosła masę efektów, a dzięki temu podczas zimowej przerwy nazwa Polonia Bielany Wrocławskie widniała na czele tabeli nie ustępując nikomu. W zimę doszło do wielu zmian w klubie, zmienił się trener, odeszło kilku zawodników, kilku także przybyło. Z początku drużynę przejął Adam Bąk, ale po jednym meczu jego "następcą" został jeden z prezesów - Artur Uchwał. Jako trener odniósł z nami dwa zwycięstwa, a stosunek bramek w tych spotkaniach wyniósł 16:3. Niestety, na naszą niekorzyść spotkanie z Ogniskiem Przeworno (2:1) oraz Nefrytem Jordanów Śląski (7:3) zakończyły się dla nas walkowerami z powodu występu nieuprawnionych do gry zawodników. Komfort lidera zaczynał się zmniejszać i zmniejszać, aż w końcu po objęciu drużyny przez Arkadiusza Obudzińskiego zajęliśmy na koniec sezonu drugie miejsce będąc gorszym od Ślęży Sobótki. Na całe szczęście tytuł wicemistrza Ligi Terenowej pozwolił na historyczny awans do Okręgowej Ligi Juniorów Starszych.

Sezon 2014/15. Historia pisze się na naszych oczach. Ci zawodnicy, którzy przyczynili się do awansu czekając na to nieubłaganie długo spełnili jedno ze swoich marzeń i już teraz pracują na pełnych obrotach podczas okresu przygotowawczego, by 23 sierpnia podczas inauguracji OLJS zdobyć trzy punkty i pozwolić sobie na tę chwilę triumfu, nad którym pracowali tyle lat.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UKS Lider Borów Tax - Pol Polonia Bielany Wrocławskie
Barycz Milicz 4:4 Forza Wrocław