czwartek

Aktualności

Zwycięstwo z wiceliderem

• autor: PoloniaBielany05, 2015-11-22 14:04

W sobotę 21 listopada Polonię czekał ciężki mecz z wiceliderem tabeli - Wiwą Goszcz. Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi drużynami (w tamtym sezonie) zakończyło się remisem. Ostatni mecz (z Borowem) zespołu z Bielan przegrał, między innymi z powodu braków kadrowych. Zabrakło: Tomasza Cichego, Rafała Workiewicza, Tomasza Pietralika, Patryka Szczuki i Macieja Kobusińskiego.

Spotkanie zaczęło się tragicznie dla Polonii. W 8 minucie, obrońca wybił piłkę po dośrodkowaniu wprost pod nogi napastnika gospodarzy, który mocnym strzałem w lewy górny róg wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
W 15 minucie zespół z Goszcza podwyższył prowadzenie. Skrzydłowy mocnym strzałem sprzed pola karnego zaskoczył Tomasza Cichego, który myślał że piłka przejdzie nad poprzeczką. Niestety tak się nie stało i gości czekało odrabianie dwubramkowej straty.

W 37 minucie Rafał Workiewicz został sfaulowany pod polem karnym rywali. Do rzutu wolnego podszedł Maciej Kobusiński. Mocnym "rogalem" dośrodkował piłkę. Najlepiej w sytuacji odnalazł się Kacper Targoni, który pewnym strzałem głową zdobył dla swojej drużyny bramkę kontaktową. Wynik do przerwy: 2:1.

Na drugą połowę Poloniści wyszli zmotywowani. Od razu rozpoczęli wysoki pressing. W 51 minucie zawodnik z Goszcza próbował wybić piłkę, lecz Rafał Workiewicz zdołał mocnym wejściem zmienić jej tor lotu. Do piłki dobiegł Bartosz Cal, zmylił jednego z obrońców i mocnym uderzeniem od poprzeczki pokonał bramkarza rywali, doprowadzając do remisu.

W 64 minucie meczu kapitan gospodarzy wszedł w pole karne i "zanurkował", symulując poważną kontuzję po wejściu Kamila Kuriaty. Do kontaktu rzeczywiście doszło, jednak reakcja faulowanego była mocno przesadzona, mająca na celu wymuszenie rzutu karnego. Sędzia podyktował "jedenastkę". Zawodnik Wiwy nie dał szans Tomaszowi Cichemu strzelając mocno w lewy dolny róg.

W 75 minucie Maciej Kobusiński strzelił technicznie "pod słupek" na bramkę Goszcza. Bramkarz sparował piłkę, którą próbował dobić Rafał Workiewicz. Napastnik Polonii został jednak sfaulowany przy próbie strzału i sędzia ponownie podyktował rzut karny, tym razem w drugą stronę. Do jego wykonania podszedł Maciej Kobusiński. "Kobuś" zauważywszy, że bramkarz gospodarzy jeszcze przed strzałem skierował się w lewą stronę, pewnym mierzonym uderzeniem w środek doprowadził do remisu. Jednak Poloniści nie zamierzali wyjeżdżać z Goszcza z jednym punktem...

W 89 minucie po dalekim podaniu ze środka obrony, piłkę przyjął Patryk Szczuka i wykonał prostopadłe podanie do Huberta Wolnego, który wspaniale wyprzedził bramkarza i z ostrego kąta celnie strzelił na bramkę. Wynik końcowy: 4:3!

Obie drużyny pokazały charakter. Nikt nie odstawiał nogi. Mecz pełen był efektownych wejść, dobrych akcji i bramek, jednak to Polonia okazała się skuteczniejsza i pokonała wicelidera.
Za tydzień zawodników z Bielan czeka ostatni mecz rundy jesiennej z Lotnikiem Twardogórą.